Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Poradnik kominkowy

Firmowy poradnik kominkowy

Publikacje związane z budową kominków

Aktualności

Aktualności z branży kominkowej. Nowe materiały kominkowe, informacje z targów, szkoleń branżowych, itp.

⇒ zobacz aktualności

Szybki kontakt

602 259 809
600 601 384
600 601 385

biuro@owo.pl

Czynne Pn-Pt
9:30-15:30

Płyty ogniotrwałe firePlate

270.00
255.00
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: Mało

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 30 kg

Producent: Grupa owo.pl

Płyty ogniotrwałe firePlate na stronie producenta

Opis produktu Płyty ogniotrwałe firePlate

Współczesna wiedza na temat wyłożeń wysokotemperaturowych daje możliwości lepszego, niż to się dzieje w powszechnej praktyce, doboru materiału ogniotrwałego. Wysoka, w porównaniu do tradycyjnych materiałów, wytrzymałość mechaniczna systemu firePlate, która nie spada (wręcz znacząco rośnie) wraz z temperaturą, odgrywa podstawową rolę.

 

Płyty ogniotrwałe przeznaczone do pracy w paleniskach na drewno i węgiel oraz pochodne tych paliw, mogące pracować w kontakcie ze spalinami, płomieniem oraz gorącym popiołem (żużlem). Wykonane w technologii wysokoglinowych betonów niskocementowych z mikro zbrojeniem żaroodpornym, dostarczane w stanie gotowym do pracy.

 

Materiał płyt ogniotrwałych firePlate pozbawiony jest zdecydowanej większości wad tradycyjnych materiałów ogniotrwałych. Oprócz wielokrotnie mniejszego udziału szkodliwych zanieczyszczeń, zawiera dużo więcej związków zwiększających ogniotrwałość, w tym głównie tlenku glinu Al2O3, który jest tu dominującym składnikiem (>80%).

Płyty ogniotrwałe firePlate, mają mniejszą porowatość, kilkukrotnie większą wytrzymałość mechaniczną, kilkadziesiąt procent większą masę jednostkową (gęstość). Około dwukrotnie wyższa przewodność cieplna zastosowanego materiału firePlate, także ma duży wpływ na zmniejszanie naprężeń cieplnych dzięki mniejszym różnicom temperatur (szybszemu rozprowadzaniu ciepła) w różnych miejscach elementu.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: